Adres

Yarahmet Mahallesi, Manolya Sk. No:10/A Barla Apt.Tokat Merkez

Telefon

0356 214 07 15 <br> 0530 326 90 09

Mail

tokattisav@gmail.com

Tarihçe

Tokat’ta, bin yıldır İslamiyet’e bayraktar ve onun değerlerine hizmetkâr olan milletimizin tarihi görevlerine uygun bir gelecek inşa etmek amacına matuf bugünkü hizmetimizin temeli 1950’li yıllara kadar dayanmaktadır. Zor şartlarda yürütülen hizmetler 60, 70 ve 80’li yıllarda gelişerek devam etmiş, şehrimizde 1992 tarihinde Üniversitenin açılmasıyla birlikte daha da inkişaf etmiştir. Bu gelişmeler neticesi olarak senet metninde belirtilen mütevelli heyeti toplanarak, vakıf kurmaya karar vermiştir.

Tokat İlim, Sanat ve Araştırma Vakfı (TİSAV), Vakıf kurucuları tarafından, Tokat 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 24.11.1995 gün, 1995/488 esas ve 1995/505 sayılı kararı ile kurulmuştur. Vakfın kuruluş kararı 03 Şubat 1996 tarih ve 22543 sayılı Resmî Gazetede yayınlanmıştır.

TİSAV, T.C. Maliye Bakanlığı Tokat Defterdarlığı vergi dairesine, 8460258446 vergi numarası ile kayıtlıdır.

 

Başlıca Hizmetlerimiz

1996 yılında faaliyetine başlayan Vakfımız, bugüne kadar birçok faaliyet gerçekleştirmiştir.

 1. Gayrı menkul olarak aldığımız ilk dairemiz Beşler apt. kat -1 dir. Tokat Merkez ve ilçelerinde bağış veya satış yolu ile vakfımızın gayri menkullerini artırmaya devam ettik.
 2. Hizmetlerin yürütülebilmesi için ayni ve nakdi bağışlar temin edildi ve muhtaç öğrencilere burs temin edilmiş ve ilgililere ulaştırılmıştır.
 3. Vakfımız, uzun süre, bağışlarla oluşturduğu kütüphanedeki kitapları öğrencilerin istifadesine sunmuştur.
 4. İlgili kurumlarla protokol imzalanmak suretiyle Kredi Yurtlar Kurumunda değerler eğitimi verilmeye devam edilmektedir.
 5. Milli Eğitim Müdürlüğü ile Vakfımız arasında yapılan iş birliği sözleşmesi ile de yıllardır “Değerler Eğitimi” faaliyetleri yürütülmüştür.
 6. Orta ve Yükseköğretimdeki kız ve erkek öğrencilere yönelik Okuma programları yapılmış, il ve ilçe ziyaretleri organize edilmiştir.
 7. Vakfın kuruluş gayesine uygun olmak üzere alanında uzman olan kişilerin şehrimize gelerek konferans vermesi sağlanmış ve sohbet programları düzenlenmiştir.
 8. Vakfımızın Tokat’ta yapmış olduğu hizmetler takdirle karşılanmış ve Vilayet yönetimi tarafından sivil toplum kuruluşu olarak Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı komisyonuna üye yapılmış ve Vakfımız ilgili platformda temsil edilmiştir.
 9. Vakfımız Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nde vakıflar haftası organizasyonunda görevlendirilmiştir.
 10. Vakfımız her gün imkânlarını ve hizmetlerini geliştirmektedir. Bu nedenle vakfımız, Vakıflar Bölge Müdürlüğüne bağlı vakıflar arasında en faal ve istikrarlı bir vakıf olarak bilinmektedir.
 11. Kuruluşumuzdan şimdiye kadar düzenli yaptığımız bu faaliyetlere devam etmekteyiz. Vakfımızın amacına uygun çok geniş hizmet alanlarında faaliyet gösterebilmemiz için maddi imkânlarımızı geliştirme gayreti içindeyiz. Maddi, ayni bağışlarınız yanında manevi desteklerinizin devamı ile daha güzel hizmetler yapılacaktır.
 12. Vakfımızın internet sitesi tisav.net güncellenerek hizmetine devam etmektedir.
 13. Daha güzel hizmet vermek için tavsiyelerinize ihtiyacımız var.